Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Daunele morale termen de plata !!! In urma unei ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Daunele morale termen de plata !!! In urma unei hotarari definitive a Curtii de apel daunele morale ...

in urma unei hotarari definitive a Curtii de apel daunele morale sunt platite doar in proportie de cca 30 % de catre societatea de asigurari iar diferenta de catre cel vinovat
Dupa cat timp se prescriu daunele morale ?? neavand imobile si venituri mari neputand plati sume astronomice fixate de instanta de apel !
Daca in termen de 3 ani de la data rămânerii definitive a hotărârii nu sunteți somat de către debitor să plătiți sau nu va executa silit și nici nu faceți plata, intervine prescripția.