Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am moștenit un teren,problema este căpătîiul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am moștenit un teren,problema este căpătîiul de proprietate ...

Am moștenit un teren,problema este că pe actul de proprietate figurează și sora tatălui meu (tata estedecedat).Mătușa mia zis că a fost la notar și a cedat totul în favoarea tatălui meu,actul nu-l mai găsim ,la notar au fost prin 1989..Există pe undeva în baza de date acest act,mai pot intra în posesia lui sau va trebui refăcut?Mulțumesc!
sicutza68, utilizator
Luati legatura cu Camere Notarilor publici de care apartine judetul unde locuiti si cereti o copie de pe ea, daca o gasesc in arhiva.