Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pot vinde masina si pot emite factura de vanzare in ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pot vinde masina si pot emite factura de vanzare in aceste conditii?

Am o autoutilitara care este inscrisa pe societate comerciala. SRL-ul cu servicii de transport nu a mai avut activitate din 2015. Nu au fost intocmite documentele pentru suspendare/lichidare către Reg Com.
Intrebare : Pot vinde masina si pot emite factura de vanzare in aceste conditii?
Vă multumesc.
george-neagu, moderator
Da.