Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... O fată de 16 ani vrea să facă sex cu mine (am 25 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

O fată de 16 ani vrea să facă sex cu mine (am 25 ani), risc probleme penale sau doar timp pierdut la poliţie ÎN CAZ că cineva depune plângere?

Am 25+ ani iar o fată de 16 ani m-a luat la vorbă în parc. Fiind dintr-o familie săracă, am zis s-o ajut, i-am cumpărat de mâncare, i-am dat 10 lei să îşi cumpere singură (maxim 1 cadou pe săptămână), mi-a cerut să-i donez un telefon (i-am dat unul vechi de 8 ani) ca să poată vorbi cu mine fără să mai mă caute în parc. Îmi place de ea să ne jucăm în parc ca 2 copii, frate şi soră, socializăm, ne mângăiem, etc, NU o consider iubită, NU intenţionez să fac sex cu ea sau să o iau de nevastă. Eu în general sunt un tânăr copilăros, evit activitătile de adulţi, nu mi-a plăcut niciodată pornografia, nu am cerut nimănui să facem sex şi încă sunt virgin.

Acum această fată de 16 ani îmi scrie pe Facebook că vrea să facă sex cu mine, i-am zis "NU fetiţo, eşti minoră, mai aşteaptă 2 ani şi apoi poţi începe viată sexuală" dar ea insistă să vină la mine acasă să facem sex şi să nu spunem nimănui, spune că a mai făcut-o cu 2 băieţi, mă ameninţă că dacă nu fac sex cu ea nu va mai vorbi cu mine. Nu ştiu dacă vrea sex din pură dragoste sau speră că oferind sex va obţine cadouri mai mari de la mine.

Am citit Art. 220 Noul Cod Penal plus întrebările altora pe acest forum şi am înteles că dpdv LEGAL poţi face sex cu persoane de 15-18 ani, atâta timp cât nu sunt membri de familie, nu oferi foloase materiale, seducţie prin promisiuni de căsătorie, pornografie, etc.

Nu vreau să risc bazându-mă pe ideea că nu află nimeni, părinţii mă ştiu că o ajut şi dacă află că fata lor nu mai e virgină, vor crede că eu am făcut-o deşi altcineva a devirginizat-o, şi dacă as face şi eu, nu ştiu dacă părinţii vor fi de acord că relaţia fetei cu mine include şi sex. Mi-e frică şi fiindcă o prietenă a ei martoră m-a ameninţat că mă reclamă la poliţie că i-am pus mâna pe fund şi sâni (deşi ea m-a pipăit prima pe pantaloni pe fund şi la penis şi mi-a zis s-o pipăi şi eu), dacă ar fi aşa, o pot reclama şi eu pentru hărţuire sexuală.

Vă rog să îmi spuneţi dacă risc probleme penale sau doar timp pierdut la poliţie ÎN CAZ că cineva depune plângere, cum s-ar putea dovedi că eu am pipăit-o sau că penisul meu a intrat în ea ţinând cont mai intră şi alţi băieţi, sau dacă altcineva o bate şi apoi mă acuză pe mine de viol? Şi cum se poate dovedi că i-am oferit "foloase materiale în schimbul relaţiilor sexuale"? EU i-am dat acele cadouri s-o scot din sărăcie şi NU cu intenţia să o conving să facă sex cu mine, EA e cea care vrea şi sex!

PS: am postat acum 2 zile un text mai lung şi a dispărut fără nicio notificare care parte a încălcat regulamentul. Vă rog nu mai ştergeţi postul fiindcă am nevoie urgentă de un SFAT JURIDIC!
Virginul, utilizator
Bună ziua,

Din regulamentul forumului:

2.4. Nu sunt acceptate discuţiile privind promovarea oricărui tip de activitate ilegală sau imorală (warez, pornografie, xenofobie, rasism, instigare la violență etc).

www.avocatnet.ro/forum/main/...

Pe acest forum n-o să primiți sfaturi imorale sau ilegale. Oricum, deocamdată problemele dvs. nu sunt de natură legală pentru că nu ați fost prins de părinții copiilor despre care povesteați pe topicul șters. Iar cum să vă purtați ca să nu fiți prins n-o să aflați de-aici și cred că nici din altă parte.
Urmați sfatul medicului care v-a spus (citez din topicul șters):
Recent, un doctor m-a rugat să NU mai bag în casă copii sub 18 ani exceptând dacă vin cu părinţii lor (martori) că există riscul ca cineva să ia în serios glumele cu violul şi să îmi facă plângere (deşi fără dovezi nu văd ce risc, poate doar timp pierdut la secţie).

Mergeți și tratați-vă deviația sexuală.
Succes.