Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... preaviz impus salariatului in cadrul perioadei de proba
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

preaviz impus salariatului in cadrul perioadei de proba

Buna ziua,
Poate un angajator sa impuna o perioada de preaviz in cadrul unei perioade de proba, desi art. 31 din Codul Muncii stipuleaza faptul ca incetarea se poate face fara preaviz?
Multumesc!
Un angajator nu poate sa impuna o perioada de preaviz in cazul incetarii c.i.m. in baza art.31 alin.3 C.mun.
Multumesc frumos pentru raspuns!