Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... malpraxis - rog sfaturi
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

malpraxis - rog sfaturi

Buna ziua,

din pacate va scriu in legatura cu o situatie foarte grava: sotia mea a efectuat o colonoscopie in urma careia i s-a pus un diagnostic gresit (hemoroizi), iar dupa circa 1 luna a efectuat in alta parte aceeasi procedura si i s-a gasit o tumora maligna de 4 cm. Cativa medici care au tratat-o ulterior au spus ca este clar un caz de malpraxis (si ca era imposibil si inacceptabil ca un medic sa nu vada o tumora atat de mare la o asemenea investigatie). Am tot dosarul medical cu investigatii realizate, analize, medici, internari etc. Absolut tragic este faptul ca sotia mea (31 ani) nu mai este in viata astazi datorita acestei boli...

Ce as putea face?

Apreciez raspunsul si va multumesc.
ALEXANDERT, utilizator
Vedeti ;

Malpraxisul medical: Care sunt pasii pentru reclamarea unui doctor care greseste?
www.avocatnet.ro/articol_381...

Sistemul medical din România: Cum se stabilește vina medicului și a spitalului în cazurile de malpraxis
www.avocatnet.ro/articol_497...

Sistemul medical din România: Ce trebuie să știe pacienții despre malpraxis
www.avocatnet.ro/articol_487...
Poate că atunci când a consultat-o primul doctor tumora nu era dezvoltată sau încă nu era în stadiul de tumoră, Ulterior s-a dezvoltat galopant. Medicii se critică între ei de obicei, Nu cred că aveți ce să mai faceți.