avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, numele meu este Moldovan Ramona În luna ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, numele meu este Moldovan Ramona În luna mai anul ...

Bună ziua, numele meu este Moldovan Ramona
În luna mai anul acesta am avut o intervenție chirurgicala histerectomie, în timpul operației mi s a perforat vezica urinară și de atunci urinez involuntar, nevoită să port scutece. Din acest motiv nu mai pot să mi găsesc un loc de munca și nu mai am viață socială (menționez că am 46 ani sunt bucătar și în urma pandemiei am rămas fără loc de munca, actual sunt în șomaj pe caz de boală, având suma de 250 lei lunar șomaj)
Întrebarea ar fi dacă se poate acționa în judecată pt malpraxis medicul care m a operat? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:11, 28 August 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vedeti ;

Malpraxisul medical: Care sunt pasii pentru reclamarea unui doctor care greseste?
www.avocatnet.ro/articol_381...

Sistemul medical din România: Cum se stabilește vina medicului și a spitalului în cazurile de malpraxis
www.avocatnet.ro/articol_497...

Sistemul medical din România: Ce trebuie să știe pacienții despre malpraxis
www.avocatnet.ro/articol_487...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Malpraxis mihaelam54@yahoo.com mihaelam54@yahoo.com Care sunt pasii de actiune in instanta a medicului ginecolog care a supravegheat o sarcina la 40 ani si care s-a finalizat cu moartea bebelusului inainte de ... (vezi toată discuția)
Malpraxis - rog sfaturi ALEXANDERT ALEXANDERT Buna ziua, din pacate va scriu in legatura cu o situatie foarte grava: sotia mea a efectuat o colonoscopie in urma careia i s-a pus un diagnostic gresit ... (vezi toată discuția)
Malpraxis medical nu stiu cum sa procedez on65 on65 Buna seara, Am fost operat in luna mai la ochi pentru ca aveam strabism. In urma operatiei ochiul meu este mult mai rau ca inainte si nu stiu daca acest ... (vezi toată discuția)