Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, numele meu este Moldovan Ramona În luna ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, numele meu este Moldovan Ramona În luna mai anul ...

Bună ziua, numele meu este Moldovan Ramona
În luna mai anul acesta am avut o intervenție chirurgicala histerectomie, în timpul operației mi s a perforat vezica urinară și de atunci urinez involuntar, nevoită să port scutece. Din acest motiv nu mai pot să mi găsesc un loc de munca și nu mai am viață socială (menționez că am 46 ani sunt bucătar și în urma pandemiei am rămas fără loc de munca, actual sunt în șomaj pe caz de boală, având suma de 250 lei lunar șomaj)
Întrebarea ar fi dacă se poate acționa în judecată pt malpraxis medicul care m a operat? Mulțumesc
Vedeti ;

Malpraxisul medical: Care sunt pasii pentru reclamarea unui doctor care greseste?
www.avocatnet.ro/articol_381...

Sistemul medical din România: Cum se stabilește vina medicului și a spitalului în cazurile de malpraxis
www.avocatnet.ro/articol_497...

Sistemul medical din România: Ce trebuie să știe pacienții despre malpraxis
www.avocatnet.ro/articol_487...