Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am lucrat 23 ani la CET Govora am 54 ani. Am lucrat ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am lucrat 23 ani la CET Govora am 54 ani. Am lucrat 15ani și ...

Am lucrat 23 ani la CET Govora am un stagiu de cotizare de 29 ani 11 luni 13 zile. Am lucrat 15ani și 27 zile gr 1 și 6 ani 7 luni 8 zile condiții deosebite, acum sunt pensionat pe caz de boală. Beneficiez de legea care a fost promulgata de Iohanis în vederea ieșirii la pensie de drept? : Legea spune : alin(1) art. 30 și pentru modificarea art. 56 din Legea 263 /2010 privind sistemul unitar de pensii publice?lege care adaugă o noua categorie la lista locurilor de munca în condiții speciale,, i) activitățile de producție, mentenanță și asimilate din unitățile de producție a energiei electrice în Termocentrale pe baza de cărbune etc. Menționez născut 30/07/1967
SMS., utilizator