avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am lucrat 23 ani la CET Govora am 54 ani. Am lucrat ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am lucrat 23 ani la CET Govora am 54 ani. Am lucrat 15ani și ...

Am lucrat 23 ani la CET Govora am un stagiu de cotizare de 29 ani 11 luni 13 zile. Am lucrat 15ani și 27 zile gr 1 și 6 ani 7 luni 8 zile condiții deosebite, acum sunt pensionat pe caz de boală. Beneficiez de legea care a fost promulgata de Iohanis în vederea ieșirii la pensie de drept? : Legea spune : alin(1) art. 30 și pentru modificarea art. 56 din Legea 263 /2010 privind sistemul unitar de pensii publice?lege care adaugă o noua categorie la lista locurilor de munca în condiții speciale,, i) activitățile de producție, mentenanță și asimilate din unitățile de producție a energiei electrice în Termocentrale pe baza de cărbune etc. Menționez născut 30/07/1967
Ultima modificare: Miercuri, 21 Iulie 2021
SMS., utilizator

Alte discuții în legătură

Legea 74 / 2022 IBH IBH Va rog sa ma informati daca Legea 74 / 2022 se aplica doar celor care au desfasurat activitate in producerea energiei electrice in termocentrale pe baza de ... (vezi toată discuția)
probleme juridice legate de pensii herr_chriss37 herr_chriss37 REFERITOARE LA NOUTĂȚILE INTRODUSE PRIN LEGEA NR.197/16.07.2021, PUBLICATĂ ÎN MONITORUL OFICIAL NR. 712/19.07.2021 1. Locurile de muncă încadrate în ... (vezi toată discuția)
Îmi puteți spune și mie ......de ce nu poate fi aplicată ... Laurențiu-Gabriel1979 Laurențiu-Gabriel1979 Îmi puteți spune și mie ......De ce nu poate fi aplicată această lege? Vă mulțumesc! Parlamentul României adoptă prezenta lege. Articolul I Legea ... (vezi toată discuția)