avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 345 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea 74 / 2022
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea 74 / 2022

Va rog sa ma informati daca Legea 74 / 2022 se aplica doar celor care au desfasurat activitate in producerea energiei electrice in termocentrale pe baza de carbune si unitati de extractie a carbunelui.
Ultima modificare: Miercuri, 22 Iunie 2022
IBH, utilizator
Cel mai recent răspuns: IBH , utilizator 20:31, 23 Iunie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
[ link extern ]
Legea 263/2010
Art.30(1)
(i) activitățile de producție, mentenanță și asimilate din unitățile de producție a energiei electrice în termocentralele pe bază de cărbune, incluzând și unitățile de extracție a cărbunelui, pentru personalul implicat direct și nemijlocit în utilizarea procedeelor și utilajelor specifice producției energiei electrice și extracției cărbunelui.
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua in urmatorul articol : reducerea vârstei standard ... Mircea2317 Mircea2317 Buna ziua In urmatorul articol : reducerea vârstei standard de pensionare va fi de 13 ani, potrivit viitoarei legi, iar stagiul complet de cotizare va fi ... (vezi toată discuția)
Îmi puteți spune și mie ......de ce nu poate fi aplicată ... Laurențiu-Gabriel1979 Laurențiu-Gabriel1979 Îmi puteți spune și mie ......De ce nu poate fi aplicată această lege? Vă mulțumesc! Parlamentul României adoptă prezenta lege. Articolul I Legea ... (vezi toată discuția)
Am lucrat 23 ani la cet govora am 54 ani. am lucrat 15ani și ... SMS. SMS. Am lucrat 23 ani la CET Govora am un stagiu de cotizare de 29 ani 11 luni 13 zile. Am lucrat 15ani și 27 zile gr 1 și 6 ani 7 luni 8 zile condiții ... (vezi toată discuția)