Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua! Am un contract de Leasing in Germania de 2 ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua! Am un contract de Leasing in Germania de 2 ani intrebarea ...

Buna ziua! Am un contract de Leasing in Germania de 2 ani intrebarea mea este daca as putea sa ma intorc pentru o perioada nedeterminata in România avand in posesie bunul(masina) si continuând sa achit?Renuntand la adresa din Germania automat nu as mai putea avea masina asigurată si nu as mai putea plati taxele ,numerele..
Poate a fost cineva in postura aceasta si m-ar putea sfătui cum as putea propune celor de la firma cu care am semnat contractul sa continui contractul cu o alta reprezentanta din România ex.Kia-România .
Va mulțumesc!
De ce nu intrebati direct firma de leasing ce puteti face in situatia dvs.?
Asta clar se va intampla ulterior... dar totusi in prima faza cred ca ar fi binevenita si părerea celor care au trecutprin astfel de situatii..

Ionut.ion a scris:

De ce nu intrebati direct firma de leasing ce puteti face in situatia dvs.?