Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Bună ziua, va rog sa ma ajutați și pe mine cu o ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Bună ziua, va rog sa ma ajutați și pe mine cu o lămurire. ...

Bună ziua, va rog sa ma ajutați și pe mine cu o lămurire.
Îndeplinesc condițiile legale și doresc sa îmi înființez un serviciu extern de SSM (SRL cu 2 asociați). Una din condițiile pt abilitare este prezentarea contractului de munca al conducătorului SEPP. Întrebarea este dacă eu, ca și administrator al firmei, pot sa îmi fac contract de munca, adică sa semnez și ca angajator și ca angajat.
Mulțumesc!
Puteti prezenta CIM pentru dvs.
Buna ziua, multumesc pentru raspuns.
Am realizat ca am formulat gresit mesajul, de fapt, doream sa aflu daca e absolut necesar sa imi fac un contract individual de munca sau e de ajuns Decizia prin care, ca administrator al societatii, ma numesc conducator al SEPP.
Buna ziua . Nu este de ajuns numai Decizia de numire conducator SEPP, la documentatia de avizare a serviciului trebuie anexat si contractul individul de munca .
Se cere CIM, deci trebuie sa prezentati copia acestuia in dosarul depus pentru abilitare.
Iar comisia de abilitare va verifica inregistrarea CIM in REVISAL