Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara. Sunt divorțată și în urma cu doua luni ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara. Sunt divorțată și în urma cu doua luni jumătate ...

Buna seara.
Sunt divorțată și în urma cu doua luni jumătate am cunoscut un bărbat divorțat și el. Eu eram iesită dintr-o relație de 21 ani, el ieșit dintr-o relație de 1 an jumătate . Ne-am cunoscut, ne-am plăcut. Problemele au început în momentul în care fosta lui iubită a aflat de mine. M-a căutat pe facebook, mi-a trimis mesaj că dacă cunosc pe respectivul , a trimis un screen după profilul lui de facebook, a ținut să mă informeze că este un tip care agață femei pe facebook dar cu care ea este într-o relație. Discuția a degenerat și în cele din urmă am blocat-o. Dar după o zi mă trezesc cu un alt mesaj de la ea trimis de pe un alt cont. Si pe acesta l-am blocat.
Astăzi copiii mei au primit mesaje de la ea. I-a căutat pe facebook și le-a scris că am făcut o obsesie pentru soțul ei.
Menționez că această femeie nu a fost căsătorită niciodată cu acest bărbat, nu au locuit niciodată împreună.
Ce pot să fac să o determin să înceteze cu hărțuirea această?
Mai este de specificat faptul că așa procedează ea în general. A trimis mesaje la multe femei din lista lui de prieteni,
Ce este de facut? Cum să procedez să mă lase in pace?
Incercati sa o lămuriți ca nu aveți nicio treaba...
Asa ati scapa cel mai ușor.

În caz contrar, probabil ca veți avea nevoie de avocat foarte bun.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat