Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, sunt hartuita verbal și amenințată tot ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, sunt hartuita verbal și amenințată tot verbal ...

Bună ziua, sunt hartuita verbal și amenințată tot verbal la locul de munca.
Bună ziua,

În cazul în care considerați că sunteți victimă a discriminării la locul de muncă, puteți formula o plângere în acest sens la Consiliul Naţional pentru Combaterea Discriminării (CNCD). Ei sunt autoritatea care poate mediera cazurile de discriminare și investigara, constatata şi sancţiona faptele de discriminare la locul de muncă (și nu numai).
Ce obligații noi le revin companiilor pentru prevenirea hărțuirii morale la locul de muncă?
[ link extern ]