Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua! Ce pot face in cazul in care am aprobarea ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua! Ce pot face in cazul in care am aprobarea unei institutii ...

Buna ziua!
Ce pot face in cazul in care am aprobarea unei institutii de stat pentru a ma transfera dar unitatea in care lucrez refuza transferul?
Exista vre-o cale in cazul neaprobarii?
Buna ziua! Va rog sa imi explicati care este diferenta dintre transferul in interesul serviciului si transferul la cerere si daca pentru transferul in interesul serviciului mai e nevoie de aprobarea conducatorului institutiei la care activez?

Cornel Vasile a scris:

Transferul este la cerere sau in interesul serviciului?

@ Somlea Lucia

aveti deja un raspuns aici
www.avocatnet.ro/forum/discu...

Transferul în interesul serviciului se face la solicitarea conducătorului autorității sau instituției publice în care urmează să își desfășoare activitatea funcționarul public, cu acordul scris al funcționarului public și cu aprobarea conducătorului autorității sau instituției publice în care este numit funcționarul public.