avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 412 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am avut autorizarie provizorie ( numere rosii ) in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am avut autorizarie provizorie ( numere rosii ) in august 2019 ...

Am avut autorizarie provizorie ( numere rosii ) in august 2019
Nu am inmatriculat masina pentru ca am plecat Italia masina ma lasat-o acasa in garaj
Acum vreau sa o inmatriculez
Ce trebuie sa fac ? sa iau alte numere rosii sau sa o inmatriculez direct
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 11:48, 2 August 2021
O puteti inmatricula direct. Dar atentie, nu puteti circula cu masina daca autorizatia provizorie e expirata.
Cel mai bine verificati la Serviciul de Inmatriculari din orasul dumneavoastra.
Direct. Dar nu circulati. Vedeti aici:
[ link extern ]
unde va incadrati (ce documente va trebuie) si inscrieti-va online la orice DRPCIV gasiti loc.
Ultima modificare: Luni, 2 August 2021
latka, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema numere rosii djluci djluci tocmai mi-am luat un opel si am nr rosii de satu mare expirate la rar doar in 17 septembrie am programare pt inmatriculare cica nu se mai dau nr rosii inca o ... (vezi toată discuția)
Numere provizorii, apoi numere vechi - legalitate rin82 rin82 Buna ziua as vrea sa va intreb si eu ceva ,eu miam scos numere provizorii de doua ori iar dupa aceia nu am mai mers sa-l scot si pe al treilea si miam pus ... (vezi toată discuția)
Numere rosii-rovinieta ady_sipos ady_sipos buna ziua,ar putea sa-mi spuna cineva exact daca e nevoie de rovinieta cu numere provizorii?daca da in ce conditii-numai la iesirea din localitate ,ori pe ... (vezi toată discuția)