Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am avut autorizarie provizorie ( numere rosii ) in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am avut autorizarie provizorie ( numere rosii ) in august 2019 ...

Am avut autorizarie provizorie ( numere rosii ) in august 2019
Nu am inmatriculat masina pentru ca am plecat Italia masina ma lasat-o acasa in garaj
Acum vreau sa o inmatriculez
Ce trebuie sa fac ? sa iau alte numere rosii sau sa o inmatriculez direct
O puteti inmatricula direct. Dar atentie, nu puteti circula cu masina daca autorizatia provizorie e expirata.
Cel mai bine verificati la Serviciul de Inmatriculari din orasul dumneavoastra.
Direct. Dar nu circulati. Vedeti aici:
[ link extern ]
unde va incadrati (ce documente va trebuie) si inscrieti-va online la orice DRPCIV gasiti loc.
latka, moderator