Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua. Am facut cununia civila si am depus actele ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua. Am facut cununia civila si am depus actele pentru ...

Buna ziua. Am facut cununia civila si am depus actele pentru buletin. Eliberarea buletinului dureaza 30de zile. Ar cam trebui sa fie gata. Eu acum sunt in concediu medical. Daca ridic buletinul pana expira medicalul și duc la muncă copia cu noul buletin, medicalul pe numele vechi mai este valabil? Sau nu are importantă ca este acelasi cnp? Mulțumesc
diana23ingrid, utilizator
Buna ziua,
Casa de piatra! Ar trebui sa fie in regula in baza CNP-ului, eventual duceti si o copie de pe Certificatul de casatorie si Certificatul de nastere.
Nu este nicio problema.