Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... În ce termen poate fi dezbătută o moștenire? ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

În ce termen poate fi dezbătută o moștenire? Tatăl meu a ...

În ce termen poate fi dezbătută o moștenire? Tatăl meu a murit acum 15 ani și sunt singurul moștenitor.
În ce termen doriți dvs.
Dacă ați fi dezbătut succesiunea pana la împlinirea a 2 ani de la deces, ați fi plătit mai puțin, fiind scutit de impozitul de 1% din valoarea masei succesorale.
Mulțumesc!