Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Posta Romana a OMIS sa imi transmita un plic de la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Posta Romana a OMIS sa imi transmita un plic de la Judecatoria ...

Posta Romana a OMIS sa imi transmita un plic de la Judecatoria Avrig foarte important. Judecatoria mi-a dat si dovada cu poza recipisa recomandata stampilata, la 8.11.2020 de Posta Romania.
Eu eram acasa zilnic din motive de studiu online si pur si simplu am toate plicurile primite, nu am fost contactat si nici macar aviz nu am primit. Am transmis multe notificari la Posta, in care acestia declina orice culpa.

NOTIFICARE: I...
in legatura cu presupusa recipisa trimisa de JUDECATORIA AVRIG

Buna ziua

Astazi am contactat din nou telefonic Judecatoria Avrig, care a omis comunicarea catre noi a fondului dosar.

Au declarat ca numar recipisa este 06209/8.12.2020, semnata de mine.Solicitam aceasta dovada, cu semnatura primire, intrucat Nu am primt asa ceva,

Ultimul plic postal dateaza in 26.07.2020 de la aceasta institutie, deci solicit aceasta recipisa , intrucat a mfost zilnic la adresa, si nu am nici macar AVIZ , am ridicat absolut tot ce aveam de ridicat de la posta, am toate plicurile acasa.

07....
Nr. unic (nr. format vechi) : 914/787/2020

Danii nu raspund decat la doua luni la email, si cand raspuns : Nu avem raspundere, s-au urmat procedurile. Eu a mnevoie sa imi cer despagubire pe suma pierduta, in instanta, datorita necomunicarii prin posta romana a deciziei.

Am facut plangere si la avocatul poprului, dar nu raspunde nimeni.
ANPC, nefunctional. Nu avem nici o institutie valabila , ce sa inteleg , nu am dreptul de a primi plicuri postale??
Tocmai amănuntul esențial nu il precizati,ce anume conținea plicul?In functie de continut cereți recomunicarea.o repunere în termen etc.Important este să nu pierdeti termenele procedurale dacă era vorba de o sentință ce putea fi apelată,de un termen în care tb să formulati o întâmpinare etc.
Am cerut la momentul cand am vazut ca nu primesc nimic prin 3 mailuri in fiecare luna de la Judecatorie raspuns.

Apoi intr-un fnal au spus ca au trimis. De aici a inceput circul , cu posta, cu judecatoria. Fiecare tardivi in raspuns , din raspunusl lor aflasem ca dasera solutie.

Am transmis aici

NOTIFICARE:

DE LA :
CATRE : JUDECATORIA AVRIG

NOTIFICARE INCALCARE DREPTURI CIVILE
Nr. unic (nr. format vechi) : 914/787/2020
Vi s-a transmis raspunsul semnat olograf , cu pagini numerotate

Avand in vedere ilegalitatea in care operati, va vom notifica catre organisemele de control pentru a se atrage raspunderea personala a celor implicati in dosar .
Nr. unic (nr. format vechi) : 914/787/2020

Raspuns la Intampinare primita din 29 08 2020, Ati primit prin Posta Romana cu confimrare primire in 11.09.2020, trimisa in 9.09.2020, aceasta fiind doar ultima ,la care avem toate dovezile , cu poze plic, si numar file, fotografiate, la care aveti peste 125 zile de la primire.

Dupa mia mult de 5 notificari, inclusiv telefonice, transmise catre Judecatoria Avrig, nu s-a primit raspuns, din luna august 2020.

Mai jos va prezentam doar cateva preveri ale Constitutiei Romaniei pe care le incalcati flagrant, si pentur care vom discuta termenii in care putem solicita raspunderea persoanala daca este cazul.

PE portaljust.ro apare ca ati judecat in sedinta 4.11.2020 cauza ,fara a lua in calcul documentele transmise in termenul legal si fara a comunica, cu rea credinta fata de cetatean.
Deja am luat legatura cu agentii de media pentur a informa cetatenii , facand o informare corecta si benefica pentru societatea romana.

Am solictat judecare in lipsa cf documnet tirmis, atasat din nou .

Mai mutle vom discuta cand veti fi contactati prin casa de avocatura, in caz ca nu primi in teremn urgent de 5 zile toate documentele necesare si judecarea pe fond a cererii in contencios .

MOL DENERG <
jud.avrig@just.ro

vin., 15 ian. la 21:0

--- Me
aj redirecționat -----
De la: M
Către: jud.avrig@just.ro <jud.avrig@just.ro>
Trimis: luni, 11 ianuarie 2021, 23:11:38 EET
Subiect: Renotificare 12.01.2021 Fond Dosar 06 2020

Sent from Yahoo Mail on Android

----- Forwarded Message -----
F
To: "jud.avrig@just.ro" <jud.avrig@just.ro>
Sent: Thu, Jan 7, 2021 at 21:01
Subject: Renotificare 08.01.2021 Fond Dosar I
----- Mesaj redirecționat -----
De l
Către: jud.avrig@just.ro <jud.avrig@just.ro>
Trimis: sâmbătă, 26 decembrie 2020, 10:56:48 EET
Subiect: Renotificare 26.12.2020 neprimite răspuns Dosar

ReNotificam

Am trimis pe 9 septembrie 2020 Către Judecătoria Avrig răspuns la intampinarea formulata prin Jd.Avrig de IPJ AVRIG PRIVIND DOSAR CONTESTATIE PV CONTRAVENȚIE pisbx 246671.din 7.06 .2020

În data de 11 .09 ați confirmat primirea cu judecarea în lipsa cf cererii. răspuns la cele primite de la IPJ, .

Nu avem nimic de la Judecătoria Avrig din acea data ,am mai trimis o notificare detaliata la dvs. În luna 11 a 2020.

Așteptăm răspunsul deci ,în 9.01.2021 se fac 4 luni de când am trimis toate cele necesare către dvs. Adică 122 zile .

Petentul

Trimis din Yahoo Mail pe Android
radulucian 22, utilizator
Renotificare 12.01.2021 Fond Dosar In 11.01

vin., 15 ian. la 21:03

NOTIFICARE:

DE LA : I .... xxx...xxx
CATRE : JUDECATORIA AVRIG

NOTIFICARE INCALCARE DREPTURI CIVILE
Nr. unic (nr. format vechi) : 914/787/2020
Vi s-a transmis raspunsul semnat olograf , cu pagini numerotate

Avand in vedere ilegalitatea in care operati, va vom notifica catre organisemele de control pentru a se atrage raspunderea personala a celor implicati in dosar .
Nr. unic (nr. format vechi) : 914/787/2020

Raspuns la Intampinare primita din 29 08 2020, Ati primit prin Posta Romana cu confimrare primire in 11.09.2020, trimisa in 9.09.2020, aceasta fiind doar ultima ,la care avem toate dovezile , cu poze plic, si numar file, fotografiate, la care aveti peste 125 zile de la primire.

Dupa mia mult de 5 notificari, inclusiv telefonice, transmise catre Judecatoria Avrig, nu s-a primit raspuns, din luna august 2020.

Mai jos va prezentam doar cateva prevederi ale Constitutiei Romaniei pe care le incalcati flagrant, si pentru care vom discuta termenii in care putem solicita raspunderea persoanala daca este cazul.

PE portaljust.ro apare ca ati judecat in sedinta 4.11.2020 cauza ,fara a lua in calcul documentele transmise in termenul legal si fara a comunica aceasta, cu rea credinta fata de cetatean parte in procesul de fond.

Deja am luat legatura cu agentii de media pentru a informa cetatenii , facand o informare corecta si benefica pentru societatea romana.

Am solicitat judecare in lipsa cf. documnet tirmis, atasat din nou .

Mai multe vom discuta cand veti fi contactati prin casa de avocatura, in caz ca nu primi in termen de 5 zile toate documentele necesare .... .

NOTIFICARE:
in legatura cu presupusa recipisa trimisa de JUDECATORIA AVRIG

Buna ziua!

Astazi am contactat din nou telefonic Judecatoria Avrig, care a omis comunicarea catre noi a fondului dosar.

Au declarat ca numar recipisa este 06209/8.12.2020, semnata de mine.Solicitam aceasta dovada, cu semnatura primire, intrucat Nu am primt asa ceva,

Ultimul plic postal dateaza in 26.087 de la aceasta institutie, deci solicit aceasta recipisa , intrucat a mfost zilnic la adresa, si nu am nici macar AVIZ , am ridicat absolut tot ce aveam de ridicat de la posta, am toate plicurile acasa.

Buna ziua!

Nu am primit nici o dovadă de la dvs in ciuda sesizărilor făcute , astazi .
Dosarul făcut de judecătoria Avrug nu a fost comunicat în consecință.

Stima

Si nu se termina aici ,
Am atasat si dovezile trimiterile ridicate. etc.

Concret, am intrebat, ce problema am eu sa stiu ce PLIC a trimis cineva PE CARE EU NU l_AM PRIMIT?
NICI AVIZ. E LOGIC ASA? Eu am cerut dupa cum se vede retrimterea si repunerea in termen cf legii, dar judecatoriile MIORITICE si completele, se pare sa sunt fabrica de inchis dosare fara a ajnge la FOND.
O trimitere din JUSTITIE nesemnata de primire si NEAVIZATA , nedepusa in posta se considera TRIMISA!!!

ASta e Justitia.
Aci ramasese termenul , sa adune fondul, documente lipsa de la organe.

Politia nu imi trimisese actele complete la dosar , in schimb eu trebuie sa prezint tot. Corect nu?
radulucian 22, utilizator
Deci nici o lume nu pot accesa dosarul până astăzi , pot face proceduri pe tru cercetarea angajaților judecătorie Avrig, Sibiu , având în vedere că aceștia susțin că , indiferent că nu a, primit p;icul care nu știu ce conținea nici astăzi ? De unde să știu ce termen aveam, dacă refuza să îl retransmită , chiar se și lauda pe mail că nu doresc .
Așa aplica procedura o instanță de judecată , aceasta este justiția să inte;eg, ascunde termene și dosare de către petent .

radulucian 22 a scris:

Renotificare 12.01.2021 Fond Dosar In 11.01

vin., 15 ian. la 21:03

NOTIFICARE:

DE LA : I .... xxx...xxx
CATRE : JUDECATORIA AVRIG

NOTIFICARE INCALCARE DREPTURI CIVILE
Nr. unic (nr. format vechi) : 914/787/2020
Vi s-a transmis raspunsul semnat olograf , cu pagini numerotate

Avand in vedere ilegalitatea in care operati, va vom notifica catre organisemele de control pentru a se atrage raspunderea personala a celor implicati in dosar .
Nr. unic (nr. format vechi) : 914/787/2020

Raspuns la Intampinare primita din 29 08 2020, Ati primit prin Posta Romana cu confimrare primire in 11.09.2020, trimisa in 9.09.2020, aceasta fiind doar ultima ,la care avem toate dovezile , cu poze plic, si numar file, fotografiate, la care aveti peste 125 zile de la primire.

Dupa mia mult de 5 notificari, inclusiv telefonice, transmise catre Judecatoria Avrig, nu s-a primit raspuns, din luna august 2020.

Mai jos va prezentam doar cateva prevederi ale Constitutiei Romaniei pe care le incalcati flagrant, si pentru care vom discuta termenii in care putem solicita raspunderea persoanala daca este cazul.

PE portaljust.ro apare ca ati judecat in sedinta 4.11.2020 cauza ,fara a lua in calcul documentele transmise in termenul legal si fara a comunica aceasta, cu rea credinta fata de cetatean parte in procesul de fond.

Deja am luat legatura cu agentii de media pentru a informa cetatenii , facand o informare corecta si benefica pentru societatea romana.

Am solicitat judecare in lipsa cf. documnet tirmis, atasat din nou .

Mai multe vom discuta cand veti fi contactati prin casa de avocatura, in caz ca nu primi in termen de 5 zile toate documentele necesare .... .

NOTIFICARE:
in legatura cu presupusa recipisa trimisa de JUDECATORIA AVRIG

Buna ziua!

Astazi am contactat din nou telefonic Judecatoria Avrig, care a omis comunicarea catre noi a fondului dosar.

Au declarat ca numar recipisa este 06209/8.12.2020, semnata de mine.Solicitam aceasta dovada, cu semnatura primire, intrucat Nu am primt asa ceva,

Ultimul plic postal dateaza in 26.087 de la aceasta institutie, deci solicit aceasta recipisa , intrucat a mfost zilnic la adresa, si nu am nici macar AVIZ , am ridicat absolut tot ce aveam de ridicat de la posta, am toate plicurile acasa.

Buna ziua!

Nu am primit nici o dovadă de la dvs in ciuda sesizărilor făcute , astazi .
Dosarul făcut de judecătoria Avrug nu a fost comunicat în consecință.

Stima

Si nu se termina aici ,
Am atasat si dovezile trimiterile ridicate. etc.

Concret, am intrebat, ce problema am eu sa stiu ce PLIC a trimis cineva PE CARE EU NU l_AM PRIMIT?
NICI AVIZ. E LOGIC ASA? Eu am cerut dupa cum se vede retrimterea si repunerea in termen cf legii, dar judecatoriile MIORITICE si completele, se pare sa sunt fabrica de inchis dosare fara a ajnge la FOND.
O trimitere din JUSTITIE nesemnata de primire si NEAVIZATA , nedepusa in posta se considera TRIMISA!!!

ASta e Justitia.
Aci ramasese termenul , sa adune fondul, documente lipsa de la organe.

Politia nu imi trimisese actele complete la dosar , in schimb eu trebuie sa prezint tot. Corect nu?

Ar fi trebuit să cereți repunerea în termen în 15 zile de la data la care ați aflat că, din cauza necomunicării, ați pierdut un termen procedural. Un avocat poate să vă lămurească și să vă spună dacă se mai poate face ceva.