Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, la mine in bloc a murit o vecina in urma cu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, la mine in bloc a murit o vecina in urma cu 16 ani ...

Buna ziua, la mine in bloc a murit o vecina in urma cu 16 ani . Are 40 de mil.la intretinere , pana acum . Am intrebat-o pe presedinta care este situatia ,raspunzând ca se judeca succesiunea. Pai de 16 ani se judeca ? a zis ca da ! Noi vecinii stim ca nu era proprietar batrana platea chirie la icral ! Pe listele de plata nu este trecut numele in dreptul apartamentului iar presedinta spune ca a uitat cum o chema pe moarta.Am rugat-o sa vada in cartea de imobil, dar a zis ca e pierduta numai exista carte de imobil. Ce putem face sa aflam ce este cu aprtamentul ?
Ar trebui sa va preia un avocat cazul spre analiza deoarece avocatii fac și investigații concrete și verificările necesare.

Nu prea cred ca ar dura 16 ani procesul de succesiune.
1-Conform norme GDPR nu se mai uziteaza consemnarea in listele de intretinere a numelui si pronumelui locatarului
2-Referitor la proprietarul apartamentului,asociatia de proprietari prin reprezentant legal poate desfasura demersuri la ocpi si adninistratia financiara teritoriala