Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Predarea Inregistrarilor Video
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Predarea Inregistrarilor Video

Predarea Inregistrarilor Video in vederea probabrii plangerii penale.
Buna ziua. In Parcarea societatii noastre , s-au batut doi tineri de 18 ani. Unul dintre ei , printr-un avocat, la actionat in instanta pe celalalt. Avocatul a facut o cerere catre unitatea noastra , pentru a ii preda inregsitrarea video.
Trebuie neaparat predata copie dupa inregistrare?
1. Camera nu inregistreaza locul respectiv.
2. Nu ar trebui sa vina aceasta cerere de la politie? E obligatoriu sa inmanan inregistrarea dlui avocat?
mrbigrama, utilizator
Bună ziua,

Sunteți obligați să răspundeți la astfel de solicitări doar dacă vin de la autoritățile statului - organele de cercetare penală sau o instanță.
Mulțumesc mult. Apreciez.

Emilika40 a scris:

Bună ziua,

Sunteți obligați să răspundeți la astfel de solicitări doar dacă vin de la autoritățile statului - organele de cercetare penală sau o instanță.

Cu plăcere :)