Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cu ce dată se completează formularul s1039?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cu ce dată se completează formularul s1039?

Cu ce dată se completează formularul s1039? Ce trebuie să conțină arhiva zip la acest formular? Menționez că pe 09.07.2021 a început prima etapă de dizolvare/lichidare voluntara.
george-neagu, moderator
Acest formular se depune la ANAF online cu semnatură electronică sau la ghiseu dupa obtinerea certificatului de radiere de la Oficiul Registrului Comertului (ORC). Arhiva zip contine: bilantul de lichidare care s-a depus la ORC și certificatul de radiere cu rezoluția aferentă.