Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Executare silita
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Executare silita

Buna ziua,

Am obtinut o hotarare judecatoreasca definitiva privind consilierea psihologica a unui copil. Am trimis hotararea legalizata la DGASPC Bacau, precum si o cerere de pornirea consilierii. Pana acum, nu am primit raspuns.

Ma pot adresa unui executor judecatoresc?
Puteti merge la avocat sau la executor cu actele ca sa va puteti lamuri.
Astfel de cazuri trebuie analizate cu actele in fata si nu pe vorbe.

In astfel de cazuri poate dura ceva timp pana se respecta hotararea judecatoreasca dar aveti dreptul de a urgenta.