avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 103 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reziliere contract de vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reziliere contract de vanzare cumparare

Exista un termen limita si daca da, care este pentru a cere rezilierea unui contract de vanzare cumparare imobil?
Multumesc anticipat
Ultima modificare: Duminică, 22 August 2021
sarar, utilizator
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 23:08, 22 August 2021
Nu exista un astfel de termen.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditii reziliere contract (inregistrat legal la administratia financiara) inainte de termen in cazul vanzarii imobilului de catre proprietar nadgob86 nadgob86 Buna ziua, as dori sa stiu care ar fi procedura in cazul in care eu am contract legal inregistrat la administratia financiara valabil pina in decembrie 2015, ... (vezi toată discuția)
Unele lamuriri andonie maria andonie maria parintii mei nu au avut acte pe casa si terenul unde locuiesc,eu si sotul meu i-am ajutat sa dobandeasca acele acte,dupa care ei ne-au propus ca ne v-a trece ... (vezi toată discuția)
Ante-contract vanzare-cumparare Alex0804 Alex0804 Buna seara! Am incheiat un ante-contract de vanzare cumparare in urma cu 7 ani, pentru o posibila mostenire(un apartament care a fost nationalizat) cu ... (vezi toată discuția)