Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Este posibil sa infiintez un PFA si sa imbin aceste 2 ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Este posibil sa infiintez un PFA si sa imbin aceste 2 lucruri?

Aș vrea să valorific legal hobby-ul meu, urmând cea mai simpla varianta.
Doresc sa ofer spre vânzare culcusuri si perne pentru catei realizate manual/handmade. Doresc sa le vand online, dar in acelasi timp as dori sa vand si produse in regim drophipping ( cum ar fi accesori pentru catei). Este posibil sa infiintez un PFA si sa imbin aceste 2 lucruri?
Aștept cu nerăbdare recomandările dvs.
Multumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Da, puteți face un PFA sau un SRL.
Multumesc frumos pentru raspunsul dvs!