avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Este posibil sa infiintez un PFA si sa imbin aceste 2 ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Este posibil sa infiintez un PFA si sa imbin aceste 2 lucruri?

Aș vrea să valorific legal hobby-ul meu, urmând cea mai simpla varianta.
Doresc sa ofer spre vânzare culcusuri si perne pentru catei realizate manual/handmade. Doresc sa le vand online, dar in acelasi timp as dori sa vand si produse in regim drophipping ( cum ar fi accesori pentru catei). Este posibil sa infiintez un PFA si sa imbin aceste 2 lucruri?
Aștept cu nerăbdare recomandările dvs.
Multumesc anticipat.
Ultima modificare: Vineri, 27 August 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: alexandraa.cristinaa , utilizator 13:49, 27 August 2021
Da, puteți face un PFA sau un SRL.
Multumesc frumos pentru raspunsul dvs!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coduri caen pentru un pfa - handmade Ana1788 Ana1788 Aș vrea să valorific legal hobby-ul meu, urmând cea mai simpla varianta. Doresc sa ofer spre vânzare coronițe, agrafe, coliere, cercei și alte bijuterii ... (vezi toată discuția)
Pfa, srl sau ii pentru vanzare de produse handmade andreeapopa20 andreeapopa20 As vrea sa vand produse handmade legal. Ce ar fii mai avantajos (ca si taxe) si ca intretinere de infiintat: PFA, SRL sau II? Vreau sa vand accesorii ... (vezi toată discuția)
Ce acte am nevoie pentru vanzare lucru crosetat manual pe etsy? rererem rererem Vreau sa deschid un magazin online pe etsy pe care sa vand diferite decoratii/accesorii/jucarii crosetate manual. Nu am gasit nicaieri ca Etsy ti-ar cere PFA ... (vezi toată discuția)