Forum Discuţii juridice Executare silită recuperare recipisa cautiune - cererea suspendare nu a ...
Discuție deschisă în Executare silită

recuperare recipisa cautiune - cererea suspendare nu a fost admisa

RECUPERARE RECIPISA CAUTIUNE
Buna ziua!

Am urmatoarea intrebare: am o contestatie la executare, pentru care am solicitat si suspendarea- am platit cautiune, insa a fost respinsa cererea de suspendare. Am facut cerere de recuperare cautiune insa a fost respinsa ca neintemeiata.
Poate sa ma ajute cineva - pe ce baza a fost respinsa? am dreptul sa fac recurs la 30 zile de la comunicare. Ma ajuta cineva - ce anume sa mai argumentez? Multumesc frumos!
Art. 719 cod procedura civila – Restituirea Cautiunii Judiciare (4) spune ca: Dacă cererea pentru care s-a depus cauţiunea a fost respinsă, instanţa va dispune din oficiu şi restituirea cauţiunii.
gi-jane2, moderator
multumesc pentru lamuriri!