Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Chemare in judecata fara avocat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Chemare in judecata fara avocat

Doresc sa dau in judecata angajatorul pentru calcularea eronata a drepturilor salariale. Deoarece diferentele care ar urma sa le primesc nu justifica angajarea unui avocat pot sa deschid proces fara sa am avocat?
Va multumesc!
Da, puteti depune si sustine in fata unei instante o astfel de actiune si fara sa va angajati un avocat.