avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Chemare in judecata fara avocat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Chemare in judecata fara avocat

Doresc sa dau in judecata angajatorul pentru calcularea eronata a drepturilor salariale. Deoarece diferentele care ar urma sa le primesc nu justifica angajarea unui avocat pot sa deschid proces fara sa am avocat?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:31, 8 Septembrie 2021
Da, puteti depune si sustine in fata unei instante o astfel de actiune si fara sa va angajati un avocat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reexpertiza contabila ciprian20 ciprian20 intrebarea mea este, daca am platit un expert contabil, pt sa imi calculeze orele suplimentare, dar societatea a zis ca exspertiza este eronata, mai trebuie ... (vezi toată discuția)
Drepturi salariale castigate in instanta aqtnv aqtnv In urma unei hotarari judecatoresti am castigat drepturile salariale restante in instanta, ramanand in continuare angajat al organizatiei (regie autonoma). La ... (vezi toată discuția)
Accident de munca, urmat de act fals de demisie conf.art 79 (7) cod.muncii konta francisc konta francisc Buna ziua. Am mare nevoie de un sfat. In urma accidentului de munca, angajatorul a intocmit si un act fals de demisie conf.art 79(7) Cod.muncii, astfel ca la ... (vezi toată discuția)