Forum Discuţii juridice Executare silită Drepturi salariale castigate in instanta
Discuție deschisă în Executare silită

Drepturi salariale castigate in instanta

In urma unei hotarari judecatoresti am castigat drepturile salariale restante in instanta, ramanand in continuare angajat al organizatiei (regie autonoma). La data pronuntarii hotararii sumele restante s-au marit cu diferentele rezultate pe perioada din data la care s-a deschis actiunea, pina la data comunicarii. Avand in vedere faptul ca exista intentia (sigura) de a introduce socieatea in insolventa/faliment, ce cale de actiune/atac am la dispozitie pentru a obtine o hotarare si pentru diferenta ramasa ?
Multumesc

Toni.
Va inscrieti la masa credala cu diferenta ramasa, daca se deschide procedura insolventei.
Buna ziua, din pacate cale de atac pentru sumele din perioada cat a durat procesul nu este, ci exista posibilitatea unui nou proces care sa vizize sumele ulterioare ramanerii definitive a hotararii, fara sa asteptati sa se deshida procedura falimentului, pentru ca nu stiti cand se va intampla acest lucru.
Cabinet Avocat Anda Belea, Avocat
Introduceti o noua cerere de chemare in judecata pentru drepturile salariale restante (daca sunt indeplinite conditiile) sau va puteti inscrie la masa credala in grupa creditorilor salariati, dupa deschiderea insolventei.