Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Sportivii vaccinati trebuie si testati?
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Sportivii vaccinati trebuie si testati?

Sportivii vaccinati si trecuti prin boala si care au certificat mai trebuie sa faca testul? Vedeti ce prevede regulamentulMTS? Nu cumva incalca alta prevedere legala? Va rog lamuriti-ma. Multumesc.

"F. Condiții specifice sporturilor de luptă practicate în spații închise pentru organizarea competițiilor
1. Testarea înainte de competiție
În cazul sporturilor de luptă, participanții la competiție vor efectua o testare COVID-19 cu cel mult 48 de ore înainte de data programată pentru proba cântarului, dacă aceasta este prevăzută de regulamentele sportive, sau cu 48 de ore înainte de data programată pentru începerea competiției. Fiecare echipă va transmite către organizatorul competiției lista nominală a participanților, precum și rezultatul testelor COVID19 efectuate înainte de prezentarea la competiție."
Mentiunea dvs. este clara. Toti sportivii trebuie testati anterior inceperii competitiei.
Multumesc!