avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Că vaccinat cu amindoua doze angajatorul pe banii lui ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Că vaccinat cu amindoua doze angajatorul pe banii lui mă poate ...

Că vaccinat cu amindoua doze angajatorul pe banii lui mă poate testa de covid.
Am dreptul sa refuz testul covid exista o procedura să mă apăr prin Constituție sau lege în fața angajatorului.
Că sa mă de-a afara că refuz testul are drept.
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 12:42, 20 Septembrie 2021
Pe banii lui angajatorul va poate cere efectuarea acestui test si sunteti obligata sa-l faceti conform art. 175 din codul muncii, care spune ca angajatorul este obligat sa asigure sanatatea in munca a angajatilor, dar pe banii sai. Daca sunteti persoana vaccinata nu rezulta de nicaieri ca nu va mai puteti infecta.
Daca ai certificatul verde pe telefon Sint vaccinat cu amindoua doze poți să fii testat de covid în spital și de angajator.
Are o valoare acest certificat.

latka a scris:

Pe banii lui angajatorul va poate cere efectuarea acestui test si sunteti obligata sa-l faceti conform art. 175 din codul muncii, care spune ca angajatorul este obligat sa asigure sanatatea in munca a angajatilor, dar pe banii sai. Daca sunteti persoana vaccinata nu rezulta de nicaieri ca nu va mai puteti infecta.

In compania sa privata angajatorul este obligat sa asigure sanatatea in munca a tuturor angajatilor, prin urmare, pe banii lui poate sa testeze ce doreste, indiferent de certificatul verde, albastru, roz, etc. Legea este codul muncii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am făcut amindoua doze de vaccin am certificatul verde întrebarea ... Magie1 Magie1 Am făcut amindoua doze de vaccin am certificatul verde întrebarea este că se va face și a 3 doza de vaccin se aude in caz că mă obligă angajatorul sa ... (vezi toată discuția)
Daca am făcut amindoua doze de vaccin angajatorul are drept ... Magie1 Magie1 Daca am făcut amindoua doze de vaccin angajatorul are drept să îmi fac testul de covid din nou ii da voie legea sa ma testeze, sau primește vreo ... (vezi toată discuția)
Teste pe banii nostri? ! cum ar trebui să procedăm, dacă ni se cer teste, ... VioCostea VioCostea Bună ziua! Cum ar trebui să procedăm, dacă ni se cer teste, angajatilor de la spital, antigen la 3 zile sau pcr, la 7 zile, dacă nu suntem vaccinați? Ne ... (vezi toată discuția)