Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Reorganizare institutie publica. Buna ziua. In ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Reorganizare institutie publica. Buna ziua. In institutia unde ...

Reorganizare institutie publica.

Buna ziua. In institutia unde lucrez urmeaza o reorganizare cu reexaminare urmand ca 100 de oameni se plece.
Eu sunt functionar public din 2006, am terminat administratie publica, nu am avut nici o abatere disciplinara niciodata si am doi copii minori in intretinere, fiind divortata.
Exista vreo posibilitate prin care sa ma protejez de acesta reorganizare? Va rog sa ma ajutati cu un sfat, copiii sunt micuti, cu unul am si probleme medicale, codul administrativ a fost schimbat cat am fost in cic iar acum nu stiu ce sa fac.
Va multumesc.
Nu exista vreo posibilitate prin care sa va protejati de aceasta reorganizare.
Multumesc. Intre timp am vazut si eu dar in contractul colectiv de munca este trecuta o astfel de protectie sociala insa nu stiu cata valabilitate mai are.
In mod normal daca examenul e pe bune nu ar trebui sa am probleme insa acum... Dzeu stie.
Multumesc mult!

Cornel Vasile a scris:

Nu exista vreo posibilitate prin care sa va protejati de aceasta reorganizare.

Despre care c.c.m. faceti referire?