avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Reorganizare institutie publica. Buna ziua. In ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Reorganizare institutie publica. Buna ziua. In institutia unde ...

Reorganizare institutie publica.

Buna ziua. In institutia unde lucrez urmeaza o reorganizare cu reexaminare urmand ca 100 de oameni se plece.
Eu sunt functionar public din 2006, am terminat administratie publica, nu am avut nici o abatere disciplinara niciodata si am doi copii minori in intretinere, fiind divortata.
Exista vreo posibilitate prin care sa ma protejez de acesta reorganizare? Va rog sa ma ajutati cu un sfat, copiii sunt micuti, cu unul am si probleme medicale, codul administrativ a fost schimbat cat am fost in cic iar acum nu stiu ce sa fac.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:18, 3 Octombrie 2021
Nu exista vreo posibilitate prin care sa va protejati de aceasta reorganizare.
Multumesc. Intre timp am vazut si eu dar in contractul colectiv de munca este trecuta o astfel de protectie sociala insa nu stiu cata valabilitate mai are.
In mod normal daca examenul e pe bune nu ar trebui sa am probleme insa acum... Dzeu stie.
Multumesc mult!

Cornel Vasile a scris:

Nu exista vreo posibilitate prin care sa va protejati de aceasta reorganizare.

Despre care c.c.m. faceti referire?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se poate vacanta un post in cadrul unei institutii publice? mihai_mihai mihai_mihai cum se poate vacanta un post in cadrul unei institutii publice, care sunt conditiile in care o institutie publica poate vacanta un post. va multumesc si ... (vezi toată discuția)
Preaviz Sokraa Sokraa Buna ziua, sunt funtionar public in cadrul Min.Fin. si am primit preaviz in baza art.99 alin.1 lit.b din Legea nr.188/99. reducera postului din cadrul ... (vezi toată discuția)
Nelamuriri legate de postul pe care il ocup sau pe care il voi ocupa tavy tavy poate cineva s-a lovit de o asemenea situatie.Lucrez intr-o institutie publica.Am fost cu studii medii timp de 20 de ani,am urmat o facultate de 6 ani,sunt ... (vezi toată discuția)