Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie somaj

Va expun urmatoarea situatie:
Persoana cu 33 ani vechime in munca, neintrerupta, intra in somaj (12 luni) si beneficiaza de indemnizatie de somaj 3 luni. Se angajeaza pe perioada determinata 10 luni, perioada in care indemnizatia de somaj se suspenda. Dupa cele 10 luni, este repusa in plata si beneficiaza de somaj restul de 9 luni. Se angajeaza pe perioada determinata 2 luni. Va rog sa-mi spuneti daca poate beneficia de o noua indemnizatie de somaj 12 luni.

Multumesc,

Poate beneficia de o noua indemnizatie de somaj la incetarea celui de-al doilea c.i.m.
Multumesc!