Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... M-am înregistrat ca întreprindere individuala.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

M-am înregistrat ca întreprindere individuala.

Am si eu o intrebare,
Nu am mai avut firma niciodată si stiu prea bine ce am de facut in continuare.. de curând am fost la registrul comerțului unde m-am înregistrat ca întreprindere individuala, cum pot eu pe viitor sa vand sau sa cumpar cu factura? De unde se elibereaza documentele necesare? Dețin o mica ferma.. mulțumesc
george-neagu, moderator
Carnetele cu facturi pe care sa le numerotati si sa le folositi cand veti vinde cu factura catre alte firme, le puteti achizitiona de la magazinele care vand imprimate tipizate, de unde va veti achizitiona si registrul jurnal de incasari si plati.