avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Termen executie bransament
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Termen executie bransament

Cu ce perioada se poate prelungii termenul de executie stipulat in contract daca se acorda compensatii?
Termen bransament electrica 90 zile, depasit cu 70 zile. S-au acordat 100 lei compensatii fara a se mentiona alt termen. Multumesc!

Alte discuții în legătură

Buna ziua! va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat , o indrumare ... FlorentinaMiloiu FlorentinaMiloiu Buna ziua! Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat , o indrumare cu privire la situatia de mai jos.! In luna noiembrie 2020 am depus dosarul pt bransament ... (vezi toată discuția)
Nerespectare termeni antecontract de catre dezvoltator soringheorghe soringheorghe Buna ziua, In speranta ca am incadrat corespunzator acest subiect (in caz contrar rog un moderator sa mute acest post la rubrica cuvenita) va rog sa ma ... (vezi toată discuția)
Clauze contract vanzare cumparare imobil paul.dtc paul.dtc Buna ziua, in toamna anului trecut am hotarat sa achizitionez o casa noua, la momentul respectiv casa fiind \"la alb\" insa fara utilitati (curent electric ... (vezi toată discuția)