avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna ziua, astazi la munca ne-au anuntat ca daca nu ne ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna ziua, astazi la munca ne-au anuntat ca daca nu ne vaccinem ...

Buna ziua, astazi la munca ne-au anuntat ca daca nu ne vaccinem anti covid 19 putem sa ne damdemisiile .Intrebarea mea este ;poate sa ne oblige sa ne vaccinam si sa ne dea afara? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:40, 23 Septembrie 2021
Nu poate sa va oblige la vaccinare, sa va dati demisia , in schimb pot dispune concedierea pentru ale motine, dar nu pentru refuzul vaccinarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot fi considerate: hipertensiunea arterială, dislipidemia gravă, ... octaven octaven Pot fi considerate: hipertensiunea arterială, dislipidemia gravă, guta, hipercolesterolemia (colesterol 400, trigliceride 600) argumente legale pentru ... (vezi toată discuția)
Buna seara,lucrez intr-un centru rezidential si am refuzat vaccinarea ... patryc74 patryc74 Buna seara,lucrez intr-un centru rezidential si am refuzat vaccinarea anti covid -19,este legal sa fiu pus pe o viitoare lista de disponibilizari din acest ... (vezi toată discuția)