Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Anulare contract de inchiriere(comodat) sediul social ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Anulare contract de inchiriere(comodat) sediul social firma

Sunt interesata sa stiu daca dau in judecata pentru anularea sediului firmei la domiciliul meu,daca exista posibilitatea sa-mi fie respinsa cererea de catre judecator ?Si ma intereseaza si cam la cate infatisari ma voi prezenta pentru a reusi anularea contractului de inchiriere(comodat)?Multumesc!
contractul dvs nu are clauze de incetare si/ sau reziliere? asta ca sa nu fie nevoie sa mergeti in instanta. daca nu se poate altfel, consultati un avocat, macar pentru conceperea cererii de chemare in judecata
adriandimitriu, utilizator
Din pacate era fostul sot si am facut un contract fara termen de expirare.Acum nu doreste sa plece de bunavoie si am apelat la un avocat,dar eram curioasa daca o sa dureze mult pana se anuleaza contractul.Avocata mea inca nu a intentat actiunea si nu a stiut sa=mi spuna exact cat v-a dura.
nu m-am referit la perioada. exista clauze de incetare standard, reziliere, etc.

1. Poate sa va fie respinsa actiunea.

2. Nimeni nu va poate spune excat in cate termene se va judeca litigiul.
Va multumesc pentru raspuns.