Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Putem face punctul de lucru doar pe o camera a ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Putem face punctul de lucru doar pe o camera a imobilului?

Buna ziua!

Doresc sa inchiriez un apartament pentru a desfasura activitatea firmei mele ( un magazin online). Sediul social il aveam deja la o alta adresa. La acest apartament, am vrea sa facem punct de lucru, dar am aflat intre timp de niste taxe foarte mari la impozit, undeva la 1.2% din valoarea locuintei dupa ce se face o evaluare in prealabil (1000-1500 lei). Astfel am ajunge la un impozit destul de mare anual, undeva la 2500 euro pe an, deoarece este un apartament mare, localizat intr o zona centrala. Intrebarea mea este, daca putem face punctul de lucru doar pe o camera a imobilului, iar taxele s-ar calcula in functie doar de aceasta suprafata.
Multumesc,
Elena
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~