Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vaccinare copil Buna ziua, Ce se intampla in cazul in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vaccinare copil Buna ziua, Ce se intampla in cazul in care un parinte doreste ...

Buna ziua, Ce se intampla in cazul in care un parinte doreste vaccinarea copilului si celalalt nu doreste?
Vedeți ce zic cei de la vaccinare.
În mod normal trebuie acordul celalalt părinte atata timp cât vaccinarea nu este obligatorie.
Se poate rezolva prin proces.
Mie mi se pare perfect normal sa se acționeze în interesul copilului, indiferent de opinia părintelui respectiv.
Dacă e Olivia Steer sau e vreun cretin care crede ca de la vaccin îți cresc pene și solzi, vaccinati-va copilul.
Orice persoana are dreptul la sănătate.
Dacă copilul face hepatita sau TBC și moare, de exemplu, cine răspunde?
Explica acel părinte convingerile sale personale?
Dacă minorul îmbolnăvește un alt copil, cine răspunde?
E din aceeași categorie ca părinții care își lasă copiii sa moara, numai sa nu ii opereze.
raluk0207, utilizator
Par sa fie destul de mulți cei care cred ca le cresc solzi de la vaccinul împotriva COVID-19.
Pare sa fie un trend ascendent.

Ca sa împăcam pe toată lumea, pana in prezent nu s-a întâmplat asa ceva.

Un vaccin eficient va trebui întotdeauna făcut.

În ceea ce privește vaccinul împotriva COVID-19 nu îl consider o necesitate în acest moment.
Nu cred ca mai are sens în prezent.
Virusul Sars-Cov-2 a scăzut foarte mult în intensitate și nu mai este letal decât dacă omul are și alte probleme medicale.
Doar pe baza de recomandare din partea medicului ar mai putea fi considerat util.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Userul nu a precizat la ce vaccin s-a referit.