Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carnet de munca necompletat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carnet de munca necompletat

Buna ziua
In 2009 am ridicat carnetul de munca de la ITM pentru a-mi face o copie, iar apoi am uitat sa-l duc inapoi. O perioada nu l-am mai gasit si in sfarsit in anul de gratie 2021 m-am trezit cu un carnet de munca care este completat doar cu prima inregistrare, adica incadrarea in munca din anul 2007.
Ce pot sa fac acum cu el? ITM mai completeaza carnete? Exista vreo lege in acet sens?
Am avut modificari de salariu, nu a fost dus la scanat la Pensii, iar in 2013 mi-a incetat contractul la firma. Intre timp firma a fost lichidata de la Registrul Comertului.
cocos1, utilizator
Depuneti-l la ITM , insotit de copia C.I. pentru a fi completat pana la data de01.01.2011 .....dupa 01.01.2011 , daca societatea este radiata solicitati un extras revisal de la ITM.