avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... eveniment familial
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

eveniment familial

eveniment familial
Cel mai recent răspuns: Florin Cioca , Consilier juridic 20:12, 4 Octombrie 2021
Care este nelămurirea?
Ce doriți sa aflați?
Buna seara
Zilele libere pt evenimente in familie (casatorie, deces, etc) se vor acorda doar daca sunt prevazute in Regulamentul intern sau in Contractul colectiv al firmei. Acestea se acorda in scopul organizarii/ participarii la evenimentul respectiv.
Mai multe gasiti aici [ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara!am o intrebare..cate zile de concediu am,deoarece ... mihaelanita78 mihaelanita78 buna seara!am o intrebare..cate zile de concediu am,deoarece tatal meu vitreg a decedat?mentin ca a avut aceiasi adresa..si plus de asta,eu tb sa recuperez la ... (vezi toată discuția)
Pentru decesul socrului un angajat la o firma privata cate zile ... idaadi idaadi pentru decesul socrului un angajat la o firma privata cate zile de concediu are? Multumesc mult (vezi toată discuția)
Acordare zile libere in cazul decesului bunicilor jacquelline jacquelline Buna seara! Am urmatoarea intrebare: din cate stiu Codul muncii prevede acordarea unui anumit nr. de zile libere pentru decesul bunicilor. In cazul in care ... (vezi toată discuția)