Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna ziua. De ce cod CAEN am nevoie pentru vanzarea de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna ziua. De ce cod CAEN am nevoie pentru vanzarea de servicii ...

Buna ziua. De ce cod CAEN am nevoie pentru vanzarea de servicii medicale online? ( mai exact gimnastica medicala). Eu am firma pe cod CAEN 8690 dar am inteles ca nu mai pot adauga alt cod CAEN secundar.
Buna ziua ,

Puteti adauga alte coduri CAEN, in mod suplimentar.

Trebuie sa reglementati, in mod corespunzator, termenii si conditiile de utilizare a site-ului.

Avand in vedere faptul ca veti colecta date sensibile, despre starea de sanatate a persoanei, precum si alte date sensibile, trebuie sa reglementati foarte atent politica de confidentialitate.

Trebuie sa respectati, intocmai, normele GDPR, altminteri, amenzile sunt ridice, pot atinge pana la 4 %, din cifra de afaceri.

Multumesc. Totusi, DSP ma obliga sa am cod caen unic pe actul constitutiv.
dvs doar vindeti serviciile sau le si prestati?
Le și prestez
Sper ca aceasta prestatie este fizica, nu online. In al doilea caz, nu este o prestatie in sine. Dar iata un link detaliat: [ link extern ]