Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Pensionar cu pfa mai plătesc cas și cass?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Pensionar cu pfa mai plătesc cas și cass?

Pensionar cu pfa mai plătesc caș și cass?
Pensionarul cu PFA plateste impozit si asigurari de sanatate pentru venitul obtinut pe PFA.
Dar nu mai plătește pensia, așa este?
Ce taxe plătesc pensionarii care au venituri ca PFA
[ link extern ]
La pensie plateste impozit 10 % la suma care depaseste 2.000 lei