Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Sotul meu nu poate benefiia de scutirea impozitului pe ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Sotul meu nu poate benefiia de scutirea impozitului pe cladirea unde domiiliaza.

Buna ziua.As dori sa stiu de ce sotul meu nu poate benefiia de scutirea impozitului pe cladirea unde domiiliaza,are pensie dupa tatal lui,beneficiar al legii 118.MOTIVUL INVOAT DE PRIMARIE ESTE CA DOMICILIUL ESTE DOBANDIT PRIN CONTRAT DE INTRETINERE SI NU PRIN MOSTENIRE.Este legal?Asta in contextul in care copilul beneficiarului legii 118 are aceleasi drepturi?
george-neagu, moderator