Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... La distanta de 2 imobile de casa noastra ,cineva a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

La distanta de 2 imobile de casa noastra ,cineva a deschis o ...

La distanta de 2 imobile de casa noastra ,cineva a deschis o firma de funebre.Este legal sa parcheze masinile pe trotuar si noi sa fim obligati sa trecem zilnic ( de cateva ori pe zi si cand deschizi poarte vezi obiectele)pe langa ele? Firma are 2 fatade 1 pe strada principala si a 2 -a pe strada noastra..Suntem persoane care sincer chiar ne este foarte greu sa vedem acele obiecte.
1. daca firma are toate autorizatiile ea functioneaza legal. nu polueaza, nu tulbura linistea publica, nu contravin bunelor moravuri...
2. despre legalitatea parcarii masinilor, intrebati primaria/ politia locala. ele reglementeaza circulatia rutiera.
adriandimitriu, utilizator