Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dupa pensionare am continuat si continuu si in prezent ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dupa pensionare am continuat si continuu si in prezent sa functionez ...

Dupa pensionare am continuat si continuu si in prezent sa functionez oficial ca liber profesionist cu norma de vent. Am dreptul sa cer recalcularea pensiei? Am peste 80 de ani. Mulțumesc.
tuni, utilizator
Drepturile de pensie pentru limită de vârstă se recalculează prin valorificarea stagiilor de cotizare realizate după pensionare.