Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua am cumpărat recent o un spațiu de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua am cumpărat recent o un spațiu de depozitare la demisolul ...

Buna ziua am cumpărat recent o un spațiu de depozitare la demisolul unui bloc , eu acolo vreau sa îmi fac un salon de înfrumusețare și trebuie sa trec imobilul din spațiu de depozitare in spațiu de comerț problema este ca vecini nu vor sa îmi dea aprobarea fără nici un motiv. Doar ca nu vor ei. Ce pot face legal in acest sens? Menționez ca vreau sa fac scara exterioara din balconul meu fără a avea acces clientele prin scara blocului
Ce pot face legal in acest sens?

Instanta
Initial incercati sa sensibilizati proprietarii
Daca acestia raman fermi pe pozitie,ramane instanta,dar nici acolo nu se asigura hotarare favorabila dv