Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intampinare acord anulare BO
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Intampinare acord anulare BO

Bună dimineața,
Va rog sa ma ajutati cu un model de intampinare, în calitate de parat, cu privire la acordul anularii unui bilet la ordin.
Aveam la un furnizor un BO garanție care a fost furat de la sediul acestuia.
Furnizorul a cerut anularea cf art 89 din Legea 58/1934.
Este prima data când ma întâlnesc cu speța aceasta și nu stiu cum sa formulez întâmpinarea (admiterea cererii reclamantului).
Multumesc anticipat pentru răspuns!
Buna ziua, intampinarea va trebui sa cuprinda pe langa numarul de dosar, datele partilor si instanta, informatii privind descrierea elementelor de fapt si de drept supuse judecatii precum si achiesarea dvs. la pretentiile reclamantului. Nu exista un model standard si cu atat mai mult cu cat este un domeniu strain pentru dvs. ar trebui sa verificati inainte cu ajutorul unui specialist oportunitatea si efectele intampinarii pe care doriti sa o depuneti in functie de situatia concreta si detaliata in care va aflati.
Succes...
Bună aseară!
As fi avut nevoie de un model de intampinare pentru admiterea cererii reclamantului pe care as fi adaptat-o.
Am gasit doar modele cu respingere.
Multumesc oricum pentru răspuns!!

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, intampinarea va trebui sa cuprinda pe langa numarul de dosar, datele partilor si instanta, informatii privind descrierea elementelor de fapt si de drept supuse judecatii precum si achiesarea dvs. la pretentiile reclamantului. Nu exista un model standard si cu atat mai mult cu cat este un domeniu strain pentru dvs. ar trebui sa verificati inainte cu ajutorul unui specialist oportunitatea si efectele intampinarii pe care doriti sa o depuneti in functie de situatia concreta si detaliata in care va aflati.

Nu sta nimeni sa va faca întâmpinare,să nu credeți că avocații lucreaza cu modele asa cum visează justitiabili.Daca nu înțelegeți să apelați la av s su să aveți un consilier juridic ,căutați ,,cititi nu se poate si cu slănina în pod si cu sufletulinrai.(mai e un proverb care suna asemanator dar e mai pitoresc,)
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat