Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Un vecin persoana fizica a montat in regie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Un vecin persoana fizica a montat in regie proprie ...

Sunt monitorizat de o camera de supraveghere fara acordul meu.

Buna ziua.
Un vecin persoana fizica a montat in regie proprie pe partea exterioara a cladiri o camera de supraveghere ( casa nu are gard la strada este construita direct la limita proprietati/trotuar, camera montata este mult iesita in strada 1 metru fata de acoperis), aceasta camera este focalizata pe intrarea mea in curte. Acum sunt filmat fara acordul meu.
Se poate inlatura aceasta camera sau se poate face o sezizare catre organele abilitate in acest domeniu?
Multumesc.
myagh86, utilizator
Daca sistemul de supraveghere capteaza si stocheaza imagini in afara proprietatii aveti dreptul legal sa sesizati autoritatile in domeniu
Nu stiu unde capteaza si stocheaza imaginiile.
Cum pot sa aflu?
Multumesc