Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua . Președintele unei asociații de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua . Președintele unei asociații de proprietari poate ...

Bună ziua . Președintele unei asociații de proprietari poate fi dat în judecată de o firmă dacă nu există un contract cu aceasta ? Mulțumesc pentru ajutorul dat.
da. oricine poate da în judecată pe oricine în Țara Românească. Plătește taxa judiciară. Judecătorul va judeca dacă este îndreptățită chemarea în judecată, dacă e întemeiată pe probe etc.