Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Drepturi de autor lucrari artistice de tip ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Drepturi de autor lucrari artistice de tip caricatural. Buna ...

Drepturi de autor lucrari artistice de tip caricatural.

Buna ziua! Sunt artist plastic si ma gandeam sa incep o afacere cu sculpturi - caricaturi care reprezinta persoane publice. Ce implica asta din punctul de vedere al drepturilor de autor.
Aveti din oficiu drepturi de autor pentru creatiile proprii si originale (necopiate de la altii).