Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vânzare locuință, strada unde este amplasată ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vânzare locuință, strada unde este amplasată locuința și-a ...

Vânzare locuință, strada unde este amplasată locuința și-a schimbat denumirea de-a lungul vremii, notarul cere o hârtie de la primărie (nu se știe de la care, cea de sector sau cea generală) din care să rezulte numele actual al străzii, de menționat, în decizia de impunere a primăriei de sector, sigur și în extrasul transmis de primaria de sector către notar, ,este menționată, la rubrica adresă, denumirea actuală a stăzii (figurează și în contul bancar al asociației de proprietari), deci,. de ce vrea notarul o astfel de hârtie ?! Notă : OCPI intabulează î CF respectivă în UAT-ul sectorului .
Cred ca se refera la un Nomenclator stradal... intrebati la primaria de sector.